Magnez ważniejszy niż myślisz …

Magnez ważniejszy niż myślisz …

Magnez, zaliczany do najcenniejszych biopierwiastków niezbędny do życia, pełni w ludzkim organizmie wyjątkową rolę. Aktywuje ponad 320 enzymów. Jego braki wpływają na szereg aspektów, które skutecznie obniżają jakość życia i zwiększają ryzyko przeróżnych chorób. Innowacyjną i bardzo skuteczną metodą uzupełniania magnezu są regularne wlewy dożylne. Taka metoda suplementacji przynosi wyjątkowe korzyści, dlatego warto przyjrzeć się jej z bliska.

Funkcje Magnezu w organizmie

Magnez posiada własności strukturotwórcze, bierze udział w konstrukcji błon komórkowych i innych elementów tkanek. Decyduje o wydolności naszych układów: kostnego, nerwowego, trawiennego, krążenia, zwalcza miażdżycę, procesy starzenia się, wzmacnia mechanizmy obronne organizmu i jego podatność na powstanie nowotworów. Odgrywa też dużą rolę w syntezie kwasów tłuszczowych (np. otyłość może być skutkiem niedoboru magnezu). Działa stabilizująco na układ nerwowy, odpręża, uspokaja, dzięki czemu nasz mózg może pracować wydajniej. Wykazuje działanie rozkurczające mięśnie, zmniejszające ciśnienie krwi, znoszące arytmię serca, a także przeciwdziała nadkrzepliwości krwi, czy tworzeniu się kamieni nerkowych. Jest elektrolitem, zatem uczestniczy w regulacji gospodarki wodnej i wpływa na przekaźnictwo nerwowe.Wzmacnia mięśnie i koi nerwy- działa antystresowo na układ nerwowy. Uczestniczy w przebiegu wielu szlaków metabolicznych związanych z przemianą białek, kwasów nukleinowych, lipidów i węglowodanów. Wykazuje pozytywny wpływ na krzepnięcie krwi, usprawnia reakcje obronne organizmu, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Obniża poziom cholesterolu, chroniąc przed uszkodzeniem mięśnia sercowego. Niedobór magnezu może być przyczyną uczucia wyczerpania i ciągłego zmęczenia.

Niedobory magnezu w społeczeństwie

Diagnostyka niedoboru magnezu jest utrudniona, ponieważ badanie jego poziomu w surowicy nie musi rzetelnie odzwierciedlać ilości w przestrzeniach śródkomórkowych, tak więc gdy w badaniu krwi ujrzymy wynik mieszczący się zakresie referencyjnym, to nie oznacza to jeszcze, że wszystko jest w porządku. Konieczne jest zatem łączenie diagnostyki laboratoryjnej z monitorowaniem objawów i analizą ilości dostarczanego magnezu w diecie

Dlaczego dożylny magnez jest tak skuteczny?

Bezpośrednie podanie magnezu do krwiobiegu całkowicie pomija wszelkie ograniczenia na poziomie jelit i przyswaja się w 100%. W kroplówce stosowana jest forma siarczanu magnezu, której w suplementach doustnych raczej nie spotykamy. Siarczan magnezu bardzo efektywnie dostaje się do mózgu i zwiększa stężenie magnezu w płynie mózgowo-rdzeniowym Dzięki temu ma też działanie tonizujące i relaksujące, co jest szczególnie odczuwalne przy błyskawicznym wzroście magnezu we krwi, a następnie w płynie mózgowo-rdzeniowym po kroplówce.

Z relacji pacjentów wynika, że większość po kroplówce magnezowej czuje się bardziej zrelaksowana, odprężona wiele osób odczuwa również poprawę funkcji snu.Kroplówka magnezowa doceniana jest prez pacjentów cierpiących na tężyczkę.

Przyglądając się dalej „mózgowym” aspektom działania magnezu znaleźć można badanie, w którym stwierdzono, że aż 95% dzieci ze zdiagnozowanym ADHD ma jego niedobór ! Wykazano również, że osoby cierpiące na depresję mają niższe stężenia magnezu w erytrocytach niż grupa kontrolna, a jego stężenie jest skorelowane z poziomem aktywacji układu nagrody w mózgu. Zauważono też wpływ na poprawę jakości snu oraz obniża nocny poziom kortyzolu. Również przy migrenach poziom magnezu jest znaczący. Wskazuje się, że niski poziom magnezu w mózgu jest istotnym czynnikiem zaangażowanym w mechanizmy powstawania migrenowych bólów głowy.

Poziom magnezu w organizmie jest aspektem wartym szczególnej uwagi, ponieważ jego niedobory dotyczą znacznej części społeczeństwa. Najefektywniejszym sposobem na uzupełnienie jego poziomu, odpornym na wszelkie czynniki ograniczające jest seria wlewów dożylnych z siarczanem magnezu. Najszybciej widoczne korzyści po kroplówce zaobserwować można w działaniu układu nerwowego co daje wyraźny wpływ na samopoczucie.

ul. Zakładowa 14C
50-234 Wrocław
Parking E.Leclerc 3h gratis

  tel. 734 924 924

Punkt Pobrań - badania krwi
Pn.-Pt.:
7:00 – 12:00
Sob.: 8:00 – 12:00

Klinika Witaminowa
Wita Medica

Kroplówki należy umawiać telefonicznie